Z našich akcí

Rok 2021

27.6.2021 - Divadélko Romaneto - Vodnická pohádka

Nebe bez mráčku a nálada výborná. Divadélko Romaneto bylo u nás poprvé a mělo velký úspěch. Dětem i dospělým se představení velmi líbilo a už teď se těšíme na další představení.

Divadélko Romaneto

Divadélko Romaneto

19.6.2021 - Saturnin

V parném sobotním odpoledni (19.6.) sehráli herci  ze souboru Kejklíři (Leonardo – Dolní Měcholupy) v naší zahradě svého oblíbeného Saturnina. Ač prostor není divadelní, povedlo se jim početné publikum zaujmout, potěšit i rozesmát. Moc souboru děkujeme a těšíme se někdy příště. 

Saturnin_akce

Saturnin

11.6.2021 - Štěpán Kojan

Štěpán Kojan který je osudově spojen se skupinou Keks, publikum pobavil nejen svou skvělou technikou hry na hudební nástroje, ale i svým vtipem. Jeho nádherné a notoricky známe autorské skladby připravily divákům jedinečný hudební zážitek.

Kojan_MD_akce

Štěpán Kojan v Modrých dveřích

1.6.2021 - AJETO

První letošní veřejné vystoupení skupiny Ajeto z Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická proběhlo na zahradě kavárny Modré dveře na mezinárodní den dětí 1.6.2021. Bavili se nejen hosté, ale i kapela AJETO, která si moc chválila publikum. Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická

AJETO

Skupina Ajeto z Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická

Rok 2020

19.7.2020 - Roman Dragoun

Koncerty Romana Dragouna bývají prodchnuty zvláštní, rozjímavou atmosférou. Tu se Romanovi podařilo bezesporu vytvořit i u nás. Tento vynikající hudebník a skladatel se tak postaral o nezapomenutelný večer plný pohody a dobré nálady. Děkujeme všem zúčastněným!

Roman Dragoun

12.6.2020 - Štěpán Kojan

Po dlouhé a vynucené odmlce jsme měli s tolik očekávaným prvním koncertem štěstí. Vyšel totiž na jednu z legend české hudební scény – Štěpána Kojana, který je osudově spojen se skupinou Keks. A Štěpán prokázal, že se legendou nestal jen tak nadarmo. Jeho nádherné a notoricky známé autorské skladby ve spojení s osobitým živým projevem a skvělou technikou hry na hudební nástroje připravily pro naše diváky jedinečný kulturní zážitek. Děkujeme všem zúčastněným!!!

6.3.2020 - MON AMOUR - Balejová, Linhart

Marta Balejová má v naší kavárně vždy velkou podporu fanoušků. Vytvořit pravou kavárenskou pohodu podbarvenou šansonem je pro ni velmi snadné a mohli jsme se o tom již několikrát přesvědčit. Tentokrát ji instrumentálně podpořil Radim Linhart. Děkujeme za krásný večer!

MON AMOUR - Balejová, Hladík

MON AMOUR – Balejová, Hladík

21.2.2020 - Franta Kasl Trio

Náš program živé hudby pro hosty v otevírací době kavárny zdarma se těší velkému ohlasu. Tentokrát přijel zazpívat a zahrát František Kasl s celou svou kapelou a bylo zaplněno do posledního místečka. „Každej z nás tu jednou byl“, zpívá se v písničce. Na Frantu a jeho kapelu ovšem lidé určitě rádi přijdou i příště!

Franta Kasl Trio

Franta Kasl Trio

17.1.2020 - St. Johnny - hudební večer

St. Johnny netradičně bez čepice, ovšem s tradičním hudebním projevem, kterým ohromuje již několik let všechny fanoušky dobré hudby. Děkujeme všem zúčastněným za spoluvytvoření výborné koncertní atmosféry.
P.S. St. Johnny připravuje nové skladby. Na svém koncertu nám z nich dal „ochutnat“ …

St. Johnny - hudební večer

St. Johnny – hudební večer

Rok 2019

29.11.2019 - O.R. ORCHESTRA - koncert

Oleg Homola, Tereza Šimunková a Ruda Rigo zahráli pro radost všem, kteří v pátek večer navštívili naší kavárnu.
O.R. ORCHESTRA vyprodala kavárnu do posledního místečka. Koncert se velmi povedl a lidé odcházeli spokojeni.
Děkujeme!!!

O.R. ORCHESTRA

O.R. ORCHESTRA

5.4.2019 - St. Johnny - hudební večer

Tentokrát Honza Stehlík zavítal do naší kavárny 5.4.2019 se svým kamarádem a kolegou Matějem Ptaszkem, s kterým, jak říkal, si jezdí muziku užít a odpočinout si. Blues je převážně o improvizaci a té – opravdové, zemité, bluesově jiskrné – předvedli oba protagonisté opravdu hodně. A náležitě si ji užívali. A s nimi i všichni posluchači v kavárně, takže o zábavu, dobrou náladu a hudbu skutečně nebyla nouze. V hlavních rolích učinkovali – Jan Stehlík, kytara, zpěv; Matěj Ptaszek, foukací harmonika, zpěv a samozřejmě naši věrní hosté. Skvělý večer! Všem moc děkujeme!

St. Johnny

St. Johnny

8.3.2019 - Luboš Pospíšil - hudební večer

Luboš Pospíšil to k nám z Kutné Hory nemá daleko. A jeho hudba má určitě velmi blízko k lidem. Jak jinak si vysvětlit včerejší (8.3.2019) přeplněnou kavárnu? Lidé zaplnili všechna místa, dokonce i v uličkách se nám hromadili posluchači, když předpokládaná kapacita dávno přestala stačit. Snažili jsme se návštěvníkům vyhovět do posledního volného kubického centimetru. A podařilo se. Luboš Pospíšil úplně ovládl zaplněný prostor a lidé ho po skončení nechtěli jen tak propustit. Musíme tedy uvést, že počítáme s jeho koncertem v brzké době i v prostorách naší zahrady. Děkujeme všem zúčastněným.

Luboš Pospíšil

Luboš Pospíšil

1.3.2019 - Aleš Svoboda - degustace vín

Věříte, že v dnešní době může někdo zas a znovu objevovat pro nás tolik známou Itálii? Aleš Svoboda to dělá. Patří to k jeho práci. Známý degustátor vín si vytkl cíl spočívající v objevování neznámého. A tak objíždí různá malá vinařství, kde ochutnává vína, aby pak přivezl domů ta, která si podle něj cestu zaslouží. Tentokrát znovu objevoval právě Itálii a věřte, že objevil vskutku pěkné kousky. O tom se mohli přesvědčit naši zákazníci dne 1. 3. 2019. Výborná vína skrývala pravdu o současné Itálii, výborní lidé s výbornou náladou vytvořili výbornou atmosféru, která zcela zaplnila prostory kavárny.

Aleš Svoboda - degustace vín

Aleš Svoboda – degustace vín

 

1.2.2019 - Marie Sommerová - hudební večer

Velmi vydařený páteční koncert Marie Sommerové dne 1.2.2019! Autorské texty a hudba odkryly fakt, že Marie je nejen výborná hudebnice, ale že umí ve svých skladbách skvěle vyjadřovat nejniternější myšlenky, které svým obsahem a podáním poutají diváky doslova k židlím a vtahují je do jemného, komorního světa tónů a slov, který je těžké opustit a rozloučit se s ním. To vše bylo navíc umocněno skvělou hrou basistky a kontrabasistky. Všem velmi děkujeme!

Marie Sommerová

Marie Sommerová

25.1. 2019 - Černá Afrika - přednáška

Černá Afrika aneb jedna planeta a dva různé světy 25.1. 2019 v kavárně Modré dveře. Zajímavá přednáška člověka, který prošel ve svém životě radostmi i úskalími světů obou – našeho „vyspělého“, přeplněného shonem, výkony i technikou i toho afrického, odhalujícího ve své „prostotě“ hodnoty lidství až na dřeň.

Černá Afrika - přednáška

Černá Afrika – přednáška

Kavárna Modré dveře © 2020 - 2024, náměstí Smiřických 39, Kostelec nad Černými lesy, tel.: 602 331 996